طراحی ویلا مدرن و ویلا کلاسیک 0 تا 100 طراحی ویلا مدرن ویلا | villatobesaz

طراحی ویلا مدرن و ویلا کلاسیک 0 تا 100 طراحی ویلا مدرن ویلا | villatobesaz

افرادی که به دنبال تجملات هستند و خیلی هزینه ساخت ویلا برایشان اهمیت ندارد چند مورد اتاق خواب و سرویس بهداشتی و… می سازند اما برای کاهش هزینه ها توصیه می شود که از این کار خودداری کنید. ساخت ویلا بر اساس نوع ساختار ، مصالح به کار رفته (کیفیت و قیمت مصالح و برند لوازم مصرفی ) و همچنین دسترسی به مصالح و اکیپ های تخصصی میتواند متفاوت باشد برای اطلاع از هزینه ساخت ویلا می‌تواند با ما تماس بگیرید. پیمانکاری ساختمان ، ساخت ویلا و استخر ، سونا و جکوزی نیازمند تخصص ، تجربه و توجه به اصول و فنون فنی و مهندسی از نظر محاسباتی و طراحی معماری میباشد. در ساخت ویلا در زمین شیب دار برخی تصور می کنند باید با هزینه زیاد گودبرداری کنند، که در این صورت علاوه بر هزینه بر بودن این کار ظاهر زمین نیز از بین می رود. ما در زمین های شیب دار می توانیم با استفاده از شیب زمین طرح های جذابی خلق کنیم و به عنوان یک فرصت برای ساخت ویلا زیبا در زمین شیب دار استفاده نماییم. در این صورت دیگر سختی های گودبرداری، سازه نگهبان  و … را نخواهیم داشت.

  • انتخاب متریال و سبک ویلاسازی دو موضوعی است که باید در هنگام ساخت برای آن تصمیم گیری کنید.
  • در طراحی ویلای دوبلکس، دکوراسیون داخلی ویلا باید به گونه ای باشد تا علاوه بر راحتی، از فضای مازاد طبقات بهره کافی را ببریم.
  • در این مرحله معمولاً از میلگردهایی برای مشخص کردن اسکلت بندی ساختمان استفاده می شود.
  • سعی کنید روی کاغذ طرح موردنظرتان برای ساخت استخر را بکشید و به پیمانکار ویلایتان نشان دهید.
  صرافی معتبرترین صرافی ارز دیجیتال ایران خرید ماتیک فروش ماتیک قیمت لحظه‌ای ماتیک

بنابراین این نکات را نیز همواره در ساخت آلاچیق در نظر داشته باشید. یادتان نرود که برای ساخت یک آلاچیق مناسب به سراغ کسانی بروید که بهترین تجربه را درزمینهٔ ی ساخت ویلا و آلاچیق دارند. در انتهای این بخش از مقاله نیز باید عنوان کنیم که می توان از متریال مختلفی برای نمای ویلا استفاده کرد. به عنوان مثال می توانید از ترکیب سنگ و شیشه یا سنگ و چوب برای نمای ویلای خود استفاده کنید. متریال ترکیبی می تواند سبک جدیدی برای خود باشد و زیبایی ویلایتان را چند برابر سازد. بعدازاینکه ساخت نمای ویلا به اتمام رسید، می توان سراغ دیگر مراحل کار ساختمان سازی رفت.

انجام زهکشی و کارهای خارجی

نمای آجری قیمت مناسب و به صرفه ای دارد و اجرای آن نیز ساده خواهد بود. هم چنین برای چیدن آجرها کنار یکدیگر نیازمند ملاط خاصی نخواهید بود و با استفاده از ریل های فلزی آن ها را کنار یکدیگر قرار می دهند. باید عنوان کنیم که سقف تیرچه کرومیت از همان نوع تیرچه بلوک هستند. هم چنین فاصله ای که میان تیرچه ها وجود دارد را با استفاده از پلی استایرن، بلوک سیمانی، کامپوزیت یا دیگر انواع پرکننده ها، می پوشانند. یکی از اصلی ترین مزیت هایی که در مورد سقف تیرچه بلوک وجود دارد این است که مقاومت و استحکام خوبی دارند. هم چنین نیازی به شمع بندی هم ندارند که همین مسئله سرعت کار کردن آن ها را بالا می برد.

نمای ویلا با سنگ مصنوعی

اجرای این سبک، نخستین بار با الهام از سبک کلبه های سوئیسی در دل ارتفاعات بود. ساخت ویلا روستیک به معنای ساخت یک ویلا با طراحی سنتی و الهام ‌گرفته از محیط روستایی است. ویلاهای روستیک معمولاً دارای طراحی ساده، استفاده از مصالح طبیعی و جزئیات سنتی و قدیمی هستند که باعث می ‌شود به راحتی با طبیعت پیرامون هماهنگ شوند و حس گرمای طبیعت را القا کنند. در طراحی و ساخت ویلاهای روستیک، از مصالحی مانند چوب، سنگ، سفال، آجر و … استفاده می‌ شود و ویلاهای روستیک عموماً دارای ویژگی ‌هایی مانند استفاده از جزئیات سنتی، استفاده از رنگ ‌های طبیعی، طرح ‌های ساده و نمای بیرونی با جزئیات سنتی هستند.

  جراحی لیفت ابرو و شقیقه: 3 روش رایج + شرح عوارض احتمالی

طرح ویلا با استفاده از سطوح قائم و افقی و همچنین پر و خالی‌کردن آنها، به فرم زیبای خود می‌رسد. این فرم‌ها به دلیل داشتن زوایای ۹۰ درجه، بیشترین فضا را در چیدمان به استفاده‌کننده می‌دهد. در ادامه مطلب چند نمونه از سبک‌های مشهور در طراحی ویلا مدرن و کلاسیک معرفی شده‌اند.