علوم خفیه ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | maktabdata

علوم خفیه ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | maktabdata

همه امامان معصوم‏علیهم السلام آن علم را می‏دانند و به آن نگاه کرده بوسیله آن علم حکم علوم غریبه و حروف ابجد می‏کنند. آیا داستان حضرت موسی را به خاطر دارید؟ علمی که جادوگران فرعون از آن استفاده کردند علم سیمیا بود. به وسیله علم سیمیا انسان توانایی تسخیر و تصرف عجیب و غریب را در امور طبیعی دنیا به دست می آورد. زیرا به وسیله این علم میتوان در چشم و خیال مردم تغییراتی را به وجود آورد که مردم تصور کنند دارند چیزی واقعی را مشاده میکنند در صورتی که خیال و توهمی بیش نیست.

  • از سوی دیگر، این جنبه‌های خلاقانه و «نجیبانه» علوم غریبه هرگز نباید ما را از یاد ببرند که با قدرت و فریب نیز ارتباط دارد.
  • دسته ی اول علوم ظاهری نام دارد که این علوم قابل درک و ملموس برای همه ی افراد هستند.
  • به آن توجه کنید، اگر کتاب علوم غریبهیی را ورق بزنید، تقریباً همیشه کلمه “علوم غریبهگر” را در بین صفحات پیدا خواهید کرد، به سختی اصطلاح “علوم غریبهگر” را پیدا خواهید کرد.

در اين صورت آن شيء يا شخص را آن‌چنان كه در نظر داشتيد، در برابرتان حاضر مي‌بينيد. بدیهی است که آنها از مهارت زیاد خود استفاده می کنند تا مردم را باور کنند که چیزهای غیرممکن می توانند اتفاق بیفتند . البته تمرکز این هنر سرگرمی است، اما در گذشته اغلب به عنوان یک انحراف برای پوشاندن دزدی ها و سایر فریب ها استفاده می شد. شیخ جعفر بن حسین بن علی شوشتری (ره) از بزرگان سیر و سلوک معنوی و از کسانی بود که با زعفر ، پادشاه سابق اجانین شیعه ارتباط داشت و برخی مسائل کربلا را او به ایشان گفت. نوشت و آینده او تأثیر می‌گذارد و از این طریق نسبت به پیشگویی در مورد آینده اقدام می‌شود. در بعد متافیزیک انجام این کار با استفاده از نیروی‌های روانی، فراروانی و روحی صورت می‌گیرد.

  اصول آرایش کلاسیک؛ چطور یک میکاپ همیشه شیک داشته باشیم؟ ‌منومد

روانشناسی شخصیت اولین چیزی که ببینی نشون میده خود سرزنشگری یا قضاوت‌گر؟

علوم غریبه برای تسلط بر رویدادها، پدیده های فیزیکی و غیره از فرمول های کلامی یا حرکاتی نیز استفاده می کند که به عنوان تشریفات عمل می کنند. شخص جادوگر روش هایی نیز دارد که از ابزارهایی استفاده میکند.یا از طبیعیات مثل بدن حیوانات و ترکیب ان ها با برخی مواد و اعمال تا نتیجه را حاصل کند. تسخیر یا استخدام علوی سختی های خود را دارد.روزه های با ترک غذاهای مصنوعی و حیوانی و معمولا دوری از دیگران را باید انجام دهد.و در استخدامات سفلی گاهی اوقات البته نه همیشه شخص باید برای ارتباط با این موجودات مرتبه پایینتر و گاهی شیطانی اعمال خلاف شرع انجام دهد. از زمین و زمان و از بالا،ملک و از پایین جن هایی رادیدم که در همه عمر انها را ندیده بودم و نمی دانستم که از کجا امده اند ! هفتصد هزار جن ، در مقابل آن همه از جن و ملک ، مثل یک قطره آب کوچکی بودند که در برابر رودخانه ای قرار گرفته اند،همینطور مانده بودم،حضرت اباعبدالله صدای الناصرش رسیده بود.

تحلیلی بر جایگاه و موقعیت زن در منظومه های غنایی، تعلیمی و عرفانی(مقاله علمی وزارت علوم)

بیشتر تاریخ‌نویسان معتقدند علوم غریبه رواج‌یافته بین مسلمانان، ترکیبی از میراث تمدنی بابِل، یونان، زرتشتیان، مصر و اعراب جاهلی است. شماری از علوم غریبه در اواخر بنی‌امیه با ترجمه کتاب‌های یونانی و قبطی به عربی، میان مسلمانان راه یافت. این علوم پس از بنی عباس و حمله مغولان در حکومت‌های ایلخانیان، تیموریان و صفویه گسترش یافت. بعضی دلایل این رواج را کاهش حضور علوم طبیعی، گسترش عقاید مغولان و تصوف، و سرخوردگی عمومی ناشی از آسیب‌های تسلط مغولان عنوان کرده‌اند. آنچه گفته شد به معناي تصحيح عملكرد آنان نيست، بلكه توجيهي بود براي آنچه واقع شده است، وگرنه حق همان‌طور كه بسياري از عرفا مانند استاد تصريح كرده‌اند، اين است كه اين علوم پايين‌تر از شأن آدمي است و اگر انسان طريق انسانيت را در پيش بگيرد، خودبه‌خود اين دانش‌ها و بلكه برتر و بالاتر از آنها به او ارزاني مي‌گردد.

  آموزش زبان انگلیسی نصرت بسته شگفت انگیز آموزش زبان انگلیسی نصرت با تخفیف ویژه و هدیه | zabannew

سحر از دیدگاه قرآن و علم(مقاله پژوهشی حوزه)

بنابراین کم نیستند اینگونه مثال ها که نشان از این دارد تمامی انبیاء و اولیای پاک خداوند دارای این قدرت بودند و هستند که این علوم توسط خدای یکتا به ایشان عنایت میشود و از پاک ترین قدرت ها به شمار می آید. روش دوم فراگیری علوم غریبه, آموزش از اساتید این حوزه یا از روی کتاب های علوم غریبه است که انسان با انجام چله نشینی های خاص اقدام به تسخیرات و جذب موکل و اجنه میکند و با تقویت روح میتواند به این علوم دست یابد. این روش میتواند دنیا و آخرت شخص را به خطر بی اندازد و انجام این روش صرفا به جهت گرفتن قدرت توصیه نشده و مضر است. پس به حق است که نام این علوم را علوم خفیه یا علوم مخفی نیز بنامند.