قطعات بدنه و شاسی دیجی فورک لیفت | توکو لیفتراک

قطعات بدنه و شاسی دیجی فورک لیفت | توکو لیفتراک

هدف اصلی آن جلوگیری از پرتاب شن، گل، سنگ، مایعات و سایر اسپری های خیابانی توسط لاستیک چرخان به هوا است. بعضی اوقات ممکن است که در تصادفات سطحی در ظاهر مشکلی به چشم نیاید و خیلی راحت از آن بگذرید. این موضوع باعث می‌شود در دراز مدت و رانندگی‌های طولانی متوجه یک سری مشکلات و شوید و علائم  آن روبرو شوید و مشکلات شاسی خودرو نمایان شود.

  • این شبکه‌ ها معمولاً از آلومینیوم، فولاد ضد زنگ یا پلاستیک ABS ساخته می‌شوند.
  • در واقع شاسی هر چیزی که قطعات لیفتراک به آن متصل می‌شوند را شامل می‌شود.
  • از کوچک‌ترین قطعات تا شاسی کامل را به صورت تضمینی و کیفیت بالا به آرمان یدک بسپارید.
  • •    در عین حال که این محصول دارای مقاومتی بالا می باشد باید سبک نیز باشد تا حرکت خودرو مشکل نبوده و روان باشد.

سپرها علاوه بر ضربه گیری بر روی زیبایی و ظاهر خودرو نیز تاثیر زیادی دارند. تعمیر این قطعه کار آسانی نیست و در بیشتر موارد بعد از تصادفات باید سپری جدید تهیه نمود. همانطور که می دانید پیدا کردن سریع و بدون دغدغه سپر برای مدل خودرو کار آسانی نیست.

آشنایی با قطعات بدنه خودرو، جنس و کارکردهای آنها

برای کارشناسی شاسی خودرو باید از داخل کاپوت و در مرحله بعد از زیر خودرو ( بهتر است خودرو بالای یک چال سرویس باشد ) به بررسی وضعیت آن پرداخت. در صورتی که خودرو برخورد و تصادف شدیدی داشته و اثر انرژی آن بر روی شاسی تاثیر مستقیم گذاشته‌باشد لازم است تا شاسی خودرو تحت عمل فرآیندی به نام شاسی‌کشی ترمیم شود. با این حال نکته مهم قابل ذکر در این خصوص افت استحکام شاسی بعد از ترمیم آن است و در واقع شاسی بعد از شاسی‌کشی درجه استحکام اولیه خود را از دست می‌دهد. همچنین در پاره‌ای از موارد، برای ترمیم شاسی، قسمت پیچ‌‌خورده را بریده و سپس تکه سالمی از یک شاسی دیگر را به قسمت بریده‌شده جوش می‌دهند. این کار نیز استحکام اولیه شاسی یک خودرو را زیر سوال برده و بر روی کیفیت سواری به خصوص در استفاده طولانی مدت تاثیر مستقیم می‌گذارد. بنابراین در کارشناسی شاسی خودرو هرگونه زدگی، رنگ‌آمیزی و یک دست نبودن رنگ و همچنین خال جوش را بسیار مهم و تاثیر گذار بدانید.

  تولید سفره یکبار مصرف در خانه نکات و ترفندها خط تولید دستگاه سفره یکبار مصرف

قطعات بدنه و شاسی

به این ترتیب که در ساختمان خودرو،  سقف معمولا به وسیله ستون‌های دو طرف بدنه نگه داشته می‌شود. حتی سقف‌های متحرک نیز بر ستون‌های دو طرف شیشه جلو تکیه دارند. قسمت‌های شیشه‌ای بدنه نیز که برای افزایش دید طراحی شده‌اند، در تمامی انواع بدنه خودرو ثابت‌اند.

کمربند ایمنی لیفتراک

همانطور که می بینید یک شاسی خودرو خوب و مناسب باید دارای خصوصیات و ویژگی های بسیاری باشد، چرا که وظیفه ی این قطعه نگهداری از گلگیر خودرو و دیگر اجزای حساس اتومبیل می باشد. •    این وسیله چهارچوب اصلی خودرو بوده و باید به گونه طراحی و تولید شود که قابلیت مقاومت در انواع شرایط نامطلوب و تنش ها را داشته باشد. این وسیله دور تا دور و اطراف چرخ ها را دربر گرفته و همیشه در زمان حوادث هرچند کوچک در خطر می باشد. امتداد این قسمت خودرو از قسمت جلو تا کاپوت خودرو و از قسمت عقب تا صندوق ادامه دارد.