مشخصات اسب اصیل ایرانی، عرب و ترک به همراه مقایسه قیمت این نژاد ها | RoyalHorse

مشخصات اسب اصیل ایرانی، عرب و ترک به همراه مقایسه قیمت این نژاد ها | RoyalHorse

شناسایی اسب عربی ایرانی، به دلیل سر متمایز و دم بلند آن آسان بازار محلی اسب است. این اسب‌ها توسط بازرگانان و یا جنگ‌ها به سراسر جهان انتقال یافته‌اند. استاندارد برد نژاد اسب مسابقه‌ی آمریکایی است و همچنین برای طیف وسیعی از فعالیت‌های مربوط به اسب سواری استفاده می‌شود. اسب استاندارد برد به خاطر سرعتش، استفاده در نمایشگاه‌ها، سواری دادن لذت بخش و قدرت پرش بسیار خوب معروف است. نژاد های متفاوت مشخصات مورفولوژی متفاوتی داشته برای مثال اسب عرب پوزه کوچک، چشم‌ها و مجراهای تنفسی درشت، گوش‌های کوچک و رو به جلو، گردن ظریف و قوس دار، بالا گرفتن دم به هنگام حرکت و یال و دمی ابریشم مانند دارد. شما می توانید برخی از مشخصات این اسب ها را در ویدیو های مربوط به هر نژاد دنبال کنید.

  • خوشبختانه در سال‌های اخیر توجه بیشتری به تولید اسب‌های ترکمن شده‌است.
  • اسبان این نژاد تیزپاترین اسب‌های دنیا هستند و از آن‌ها در مسابقات اسب‌دوانی به خصوص مسابقات تاخت استفاده می‌شود.
  • به همین دلیل بیشتر اوقات در راه‌ها و مسیرهای سراشیبی مورداستفاده قرار می‌گیرد.
  • در برخی فصل‌ها این اسب‌ها را در شالیزارها رها می‌کنند چون در تالش، مکانی برای تمرین دادن اسب‌ها وجود ندارد.
  طراحی ویلا مدرن و ویلا کلاسیک 0 تا 100 طراحی ویلا مدرن ویلا | villatobesaz

قد اسب انگلیسی-عرب حدود ۱٫۶۶ متر است و به هر رنگی دیده می‌شود، ولی کهربایی، کرنگ و خاکستری متداول ترند. امروزه از این اسب‌ها در مسابقات پرش، استقامت و درساژ استفاده می‌شود. به رنگ‌های شابلوطی، قهوه‌ای، سیاه، سفید و خاکستری وجود دارند. گفتنی است برنامه‌های اشتباه ایران در نیم قرن گذشته لطمه زیادی به ذخیره ژنتیکی اسب‌های ترکمن زده‌است و متأسفانه تعداد اسب‌های ترکمن خالص و خوب به شدت کاهش یافته‌است.

اسامی اسب های معروف فیلم و برنامه های تلویزیون های خارجی

از بهترین نژاد اسب در شیراز می توان به مادیان، ترکمن، کردی نر و ماده اشاره کرد. به طور متوسط قیمت اسب های مادیان از اسب های نر بیشتر است. با هزینه 5 تا 20 میلیون تومان می توان اسب فروشی کاری خریداری کرد در حالی که اسب هایی که در رشته های ورزشی مقام داشته اند قیمت بالاتری دارند. اسب ها یکی از حیواناتی هستند که دارای 300 گونه می باشند و در این مطلب از بخش سرگرمی نمناک می توانید با گران ترین اسب های دنیا آشنا شوید. برخی معتقدند این اسب‌ها از قرن ۸ در قسمت‌های شمالی آفریقا وجود داشتند.

اسب خزر شوشتر؛ چابک 3 رنگ قهوه ای شاه بلوطی سمند پر سرعت

بارب‌ها اسبانی آرام، شجاع، مقاوم و سریع هستند، به همین دلیل از آن‌ها خیلی در مسابقات غیر دو استفاده می‌شود. بنابراین اگر در فکر خرید اسبی برای سوارکاری حرفه‌ای و شرکت در مسابقات پرش و به ویژه درساژ هستید اسب نژاد هانووری برایتان مناسب است. موفقیت‌هایی که این نوع اسب در رقابتها به دست آورده‌است برتری او را به خوبی نشان می‌دهد. در المپیک سال ۱۹۹۲، ۱۳ مدال به اسب‌های نژاد هانووری تعلق گرفت و ۴ عنوان قهرمانی پی در پی پرورش اسب جهان همراه با ۵ مدال طلا، ۱ نقره و ۲ برنز در مسابقات درساژ و پرش نمایشی در المپیک سال ۱۹۹۶ جایگاه این اسب‌ها را هر چه بیشتر نشان داد.

  هزینه لیزر زگیل تناسلی، مراقبت ها و فیلم واقعی لیزر زگیل

چرایی تعلل مولوی عبدالحمید در موضع گیری درباره توافق ایران و عربستان

اسب ها به دلیل نژاد خود دارای تفاوت های فیزیکی خاص اند بنابراین اسب های اصیل مانند اسب ترکمن گران ترند. اسب های مسابقه ای معمولا از اسب های معمولی قیمت بالاتری دارند چون که آموزش های خاصی برای سوارکاری می بینند. هر چه نژاد این اسب ها اصیل تر و مهارتشان بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود. قیمت اسب مسابقه در این حدود است اما همیشه به این صورت نیست. گاهی اوقات قیمت اسب ترکمن آخال به دلیل کمیاب بودن بسیار گران است که این اسب گوهری در سرزمین ایران است. اسب‌های Hungarian Half-bred به خاطر بی‌باک بودنشان برای موقعیت‌های پر سر و صدا و خطرناک بسیار عالی هستند.